Bartosz Czauderna

Mehrfacher polnischer Meister, Bronzemedaillengewinner der Europameisterschaften und des Weltcups im Freistil-Kajakfahren.

Bartosz Czauderna

Kanufahren, Reisen

Mehrfacher polnischer Meister, Bronzemedaillengewinner der Europameisterschaften und des Weltcups im Freistil-Kajakfahren. Er engagiert sich auch im Extremkajaksport und organisiert Expeditionen in der ganzen Welt, um die schwierigsten Flüsse zu überqueren. Er liebt alle Arten von Sport und Reisen, er ist hyperaktiv, es fällt ihm schwer, an einem Ort stillzusitzen, und er verbringt seine Zeit gerne auf dem Wasser oder mit anderen Sportarten.

Najważniejsze osiągnięcia

– 2018 V-ce Mistrzostwo Europy, Cunovo, Słowacja

– 2017 8 m-ce Mistrzostwa Świata, San Juan, Argentyna

– 2010 V m-ce na Pucharze Świata

– Pierwszy Polak, który spłynął Kanion Zambezi (Zambia), Bystrza Białego Nilu (Uganda) oraz Rzekę Slave (Kanada)

– Każdy kogo szkolił i zaraził pasją do Kajakarstwa

Schau das Video

Dobry wybór według Bartka

Namiot Veig II 3kg

Super sprawa na podróże gdzie ważna jest jakość, ale również liczycie się z wagą. Stosunkowo lekki, a bardzo dobrze wykonany. Największa różnica to długość namiotu — dodatkowe 20 cm robi ogromna różnice w komforcie spania na dłuższą metę i daje miejsca na bagaż. Osobiście podróżuję busem po Europie albo latam z kajakiem, gdzie zawsze zabieram namiot w środku. Spać zdarza mi się w dość ekstremalnych warunkach. Dla mnie najważniejszy jest stosunek wytrzymałości do wagi, namiot mieści się w dopuszczalnej wadze ekwipunku sportowego do podróży lotniczej, a na rzece bez problemu wrzucę go do rufy kajaka oraz fakt, że mogę na nim polegać.

Paru dniowa ekspedycja, całe dnie na wodzie i wracasz wykończony. Ten namiot przeżył już spanie na dnie kanionu, w dżungli, piaszczyste plaże gorącej Zambezi czy po prostu bycie miejscem zabaw dla małp pod tropikiem przy nieobecności właścicieli ! Szczególnie to ostatnie okazało się wyzwaniem, pod którym pozostałe namioty zostały – dosłownie – rozłożone na wszystkie rurki. Na pobojowisku został tylko jeden, więc oficjalnie Veig II jest małpo-odporny. 🙂

 

Torba Adventure Bag

 

Nie ma nic lepszego niż torby kajakowe z dobrego materiału. Odporne na deszcz, wygodne w transporcie i bardzo uniwersalne. 65L Adventure Bag to jest torba, która praktycznie zastąpiła mi na zawsze walizkę lub plecak na wyjazdy. Wygodna, pakowna no i może zamiennie służyć jako zwykła na ubrania bądź na mokre rzeczy kajakowe. 35L to mój nieodłączny partner na rzece. W niej płynie mój dron, telefon oraz apart, często na kolanach pod fartuchem. Czy wlewająca się woda, czy potencjalna wywrotka – nie boje się o zawartość torby i zawinięte dla ochrony i wysuszenia rąk w jeden ręcznik każde, śmiało wyciągam pośrodku rzeki, aby zdobyć najładniejsze ujęcia.

Ręcznik Frota

Zabawne? Może. Mały, szybko schnący i idealny do wytarcia się po pływaniu ręcznik to na wodzie największy skarb. Jest na tyle duży, że komfortowo mogę go używać na co dzień, a schodząc z wody czasem nawet parę razy dziennie – fakt, że wysycha bardzo szybko, pozwala mu pozostać użytecznym na bardzo długo!

Zelt VEIG II / 3 kg

ADVENTURE BAG 65 wasserdichte Tasche

Handtuch FROTA L

Unser Testteam

  • search