TROCHĘ INNY TEST BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ

Testowanie po naszemu

Co prawda nie jesteśmy jedyną marką produkującą bieliznę termoaktywną, ale nasze podejście do testowania produktów z pewnością należy do tych wyjątkowych. Tak jak i Wy – skupiamy się na konkretach i przechodzimy do działania. Tak właśnie zrodził się pomysł na przetestowanie jednocześnie 2 różnych koszulek w identycznych warunkach. Jak to zrobiliśmy? Zszyliśmy połowę koszulki z materiału syntetycznego ARE z połową wersji wełnianej MERINO i stworzyliśmy testową formę bluzki. Przetestowaliśmy ją sami, a także przetestowali ją nasi ludzie od zadań specjalnych.

TROCHĘ INNY TEST BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ

Co testujemy?

Na początek kilka faktów. Aby lepiej zrozumieć przeprowadzony test, warto dowiedzieć się więcej o testowanych materiałach. Zacznijmy od koszulki ARE, która jest koszulką termoaktywną, dwuwarstwową, uszytą z materiału składającego się w 50% z  poliamidu, 45% polipropylenu i 5% elastanu. Materiał ten, zwany SUPER-DRY DUAL to materiał o bardzo wysokim współczynniku oddychalności. Dzięki jonom srebra ograniczony jest proces powstawania przykrych zapachów. Bieliznę charakteryzuje brak bocznych szwów, dzięki czemu komfort noszenia jest niezwykle wysoki. Według naszych testerów, koszulka świetnie daje sobie radę przy intensywnej aktywności fizycznej, dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci.

 

Ciekawi drugiego materiału? Czas na kilka słów o koszulce z wełny MERINO. Ta bielizna to niezwykle miłe połączenie ciepłej wełny Merino (40%) i szybkoschnących włókien syntentycznych. Tutaj również zastosowaliśmy technologię Super Dry Dual, dzięki czemu bieliznę charakteryzuje wysoka oddychalność. Materiał jest elastyczny, świetnie przylega do ciała i nie podrażnia skóry. Tak jak przy koszulce ARE, technologia Stop Bacteria hamuje rozwój nieprzyjemnych zapachów, a świeżość bielizny zachowana jest na dłużej.

 

Jeśli chodzi o teorię to tyle. Czas na praktykę! Koszulkę-hybrydę testowało w różnych warunkach, kilku testerów.

Kilka słów od testerów…

Darek:

 

„Bielizna syntetyczna ARE to produkt z górnej półki – nie ma mowy o kompromisach. Użycie polipropylenu – włókna naturalnego zamiast poliestru to strzał w dziesiątkę. Dzięki temu materiał nie łapie przykrych zapachów i jest niezwykle lekki. Świetnie odprowadza wilgoć podczas mocnego treningu. Wełniane MERINO natomiast zaspokoi wszystkich tych, którzy preferują aktywności fizyczne o nieco niższej intensywności.”

 

 

Ocena testera:

gwiazdki ocena merino are

Piotr:

 

„Zdziwił mnie fakt, że mogłem rozróżnić “moc grzania” na stronie uszytej z MERINO oraz ARE. Wełna grzała mocniej. Co do oddychalności, obie sprawdziły się bardzo dobrze. Podczas wysiłku nie odczułem dyskomfortu spowodowanego gromadzeniem się potu w materiale, który błyskawicznie wydostawał się na zewnątrz. Koszulka z wełny Merino sprawia wrażenie wyraźnie cieplejszej, przeznaczonej do funkcjonowania w naprawdę zimnych i trudnych warunkach, w których intensywność jest niska bądź umiarkowana. ARE natomiast doskonale sprawdzi się podczas intensywniejszych aktywności fizycznych.”

 

 

Ocena testera:

gwiazdki ocena merino are

 

Maciej:

 

„Strona ARE świetnie poradziła sobie z odprowadzeniem wilgoci. W ciągu kilku minut koszulka termoaktywna ARE wyschła i była gotowa do ponownego użycia – nie widać było, że przed chwilą koszulka przeszła solidny trekking. Strona koszulki MERINO musiała schnąć nieco dłużej. Przez cały trekking po stronie Are odczuwałem pełen komfort.”

 

 

Ocena testera:

gwiazdki ocena merino are

 

Kto nie testuje…

Oba materiały mają swoje mocne strony. Oba spełniają swoje zadanie w innych warunkach. Ale czy to oznacza, że nie mogą być jeszcze lepsze? Uwielbiamy testować, bo dzięki temu możemy poprawiać jakość naszych produktów, tak aby spełniały Wasze i nasze oczekiwania. Każda uwaga ma znaczenie przy procesie produkcyjnym. W myśl zasady „polecamy, bo sami używamy”, przykładamy się do testowania naszych produktów, aby z czystym sumieniem móc je potem Wam polecać. Ten szczególny test pomógł nam wyciągnąć cenne wnioski i jeszcze lepiej zaprojektować przyszłoroczne nowości. Bo kto się nie doskonali – ten stoi w miejscu!

 

Stay tuned!

TROCHĘ INNY TEST BIELIZNY TERMOAKTYWNEJ
  • search