Nowa kolekcja śpiworów puchowych Fjord Nansen.

Śpiwory projektowane i napełniane w Polsce:

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia nasze śpiwory, jest fakt, że projektujemy i napełniamy je w Polsce. Stawiamy na lokalne surowce, dlatego puch pochodzi wyłącznie z polskich kaczek w śpiworach Nordkapp oraz polskich gęsi w śpiworach Svalbard Goose.

Kolekcje NORDKAPP i SVALBARD:

Kolekcja śpiworów puchowych Fjord Nansen podzielona jest na dwie rodziny: Linia NORDKAPP i Linia SVALBARD (ULTRALIGHT). Wybierz śpiwór odpowiedni dla swoich potrzeb!

Linia NORDKAPP   

to pewien kompromis między wartością użytkową a atrakcyjną ceną. Wykorzystujemy wysokiej jakości powłokę z nylonu 20D WR czyli Water Repellent – o własnościach hydrofobowych, co zapewnia wytrzymałość, niską wagę i utrudnione przenikanie wilgoci. W środku znajdziesz wysokiej jakości puch z polskich kaczek 700 cuin, który gwarantuje doskonałe właściwości termiczne.

Linia SVALBARD (ULTRALIGHT) .

Jeśli szukasz produktu dla zaawansowanych turystów, to Linia SVALBARD jest dla Ciebie. Cieńsza, ultralekka powłoka z nylonu 10D RIPSTOP WR o własnościach hydrofobowych oraz  podwyższonej odporności na rozdarcia, oraz dwa rodzaje puchu:

  • Najwyższej jakości puch z kaczek europejskich o sprężystości 800 cuin. Poddany hydrofobizacji teflonem DUPONT dla osób poszukujących nieco niższej ceny.
  • Puch premium z polskich gęsi, dający najwyższy komfort termiczny przy tej samej ilości puchu. Zawartość puchu do pierza to 93+/7, a sprężystość 900 cuin. Pozwala to na uzyskanie najlepszych parametrów termicznych, przy bardzo niskiej wadze śpiwora oraz objętości po spakowaniu.

Śpiwory bez kaptura większa swoboda, niższa waga.

W kolekcji śpiworów SVALBARD znajdziecie modele bez kaptura, które doskonale sprawdzą się w schroniskach , ale nie tylko. Jakie są ich zalety?

  • Śpiwory bez kaptura są zazwyczaj lżejsze i zajmują mniej miejsca w plecaku, co jest szczególnie ważne dla osób uprawiających trekking, bikepacking lub turystykę pieszą.
  • Lepsze wentylacja. Kaptur może gromadzić ciepło i wilgoć, co może prowadzić do przegrzania i potliwości. Śpiwory bez kaptura zapewniają lepszą wentylację, dzięki czemu łatwiej jest się ochłodzić podczas snu.
  • Niektórzy ludzie preferują spanie z twarzą na zewnątrz, więc śpiwory bez kaptura są dla nich bardziej odpowiednie. Dla tych, którzy śpią na plecach lub boku, kaptur może być niewygodny. Dodatkowo śpiąc na boku, wydychając powietrze do kaptura, powodujemy lokalne nagromadzenie wilgoci,  co może być potencjalnie szkodliwe dla naszego śpiwora.

Odpowiedni śpiwór na odpowiedni sezon

Chyba nie trzeba nikomu mówić, jak ważna przy śpiworach jest kwestia ich wydajności termicznej. Istnieje standard europejski, który określa normy dotyczące pomiarów i klasyfikacji termicznej ochrony, jaką zapewniają śpiwory w różnych warunkach temperaturowych. Dzięki temu standardowi, klienci mogą porównywać różne modele śpiworów i dokonywać bardziej świadomych wyborów w zależności od warunków, w jakich planują ich używać. Wybrane śpiwory Fjord Nansen poddawane są badaniom termicznym w certyfikowanych europejskich laboratoriach. A co z nieprzebadanymi śpiworami? Parametry termiczne tych śpiworów zostały wyliczonena podstawie badań 9 różnych modeli śpiworów Fjord Nansen w laboratorium. Dlatego możesz polegać na naszych rekomendowanych temperaturach. Ilość przebadanych śpiworów się zwiększa.

Kolekcję śpiworów puchowych Fjord Nansen możemy usystematyzować wg sezonów, w jakich mają być użytkowane:

Letnie

 

Ich wyróżnikiem jest footbox w formie ściągacza, dzięki któremu, łatwo zwiększyć cyrkulację powietrza lub bez problemu wskoczyć do śpiwora i się ogrzać podczas drzemki, bez zdejmowania butów.

 

Bez kaptura :

Wypełniony hydrofobowym puchem kaczym: Svalbard NH 210 i Svalbard NH 310

Wypełniony puchem z polskiej gęsi: Svalbard NH 135 i Svalbard NH 180

 

Z kapturem:

Wypełniony puchem z polskiej kaczki: Nordkapp 300

Wypełniony hydrofobowym puchem kaczym: Svalbard 250 oraz Svalbard 340

Wypełniony puchem z polskiej gęsi:  Svalbard 150 Goose,  Svalbard 225 Goose oraz Svalbard 300 Goose

 

Wiosenno-Jesienne

Wypełniony puchem z polskiej kaczki: Nordkapp 500

Wypełniony hydrofobowym puchem kaczym:  Svalbard 510

Wypełniony puchem z polskiej gęsi: Svalbard 450 Goose

 

Zimowe

 

Posiadają otulający kołnierz wewnętrzny, czyli wypełniona puchem tuba ze ściągaczem na linii barków. Szczególnie przydatny w chłodniejszych warunkach. Uniemożliwia przedostanie się chłodnego powietrza do wnętrza śpiwora.

 

Wypełniony puchem z polskiej kaczki:  Nordkapp 700 oraz Nordkapp 800

Wypełniony hydrofobowym puchem kaczym: Svalbard 680

Wypełniony puchem z polskiej gęsi:  Svalbard 600

Zadbaj o swój śpiwór by posłużył Ci dłużej.

W naszej ofercie znajdziesz specjalne worki SAG do przechowywania śpiworów. To doskonały sposób na zachowanie żywotności i właściwości izolacyjnych puchu.  Pamiętaj, śpiwory puchowe zawsze przechowuj rozłożone lub w specjalnych workach do przechowywania. Staraj się jak najrzadziej kompresować puch. Nawet podczas podróży, jeśli jest tylko możliwość, to przechowuj je w stanie rozprężonym.

  • search