Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

Iwona Suchenia – od tego roku członkini naszego Test Teamu. Iwona to kobieta – dynamit – jest trenerką lekkiej atletyki, organizatorką imprez sportowych i managerem gabinetu fizjoterapii. Do tego kocha podróże i aktywny styl życia. Współzałożycielka bloga run-passion.pl. Poznajcie Iwonę!

 

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

1. Kochasz aktywny tryb życia, nie potrafisz usiedzieć dłużej w jednym miejscu. Powiedz, jak udaje Ci się pogodzić tak wiele obowiązków zawodowych z realizowaniem swoich pasji sportowych i podróżniczych?

 

W moim przypadku jest to dość proste, bo moja pasja związana jest z obowiązkami zawodowymi. Te dwa elementy uzupełniają się, co sprawia mi przyjemność i mobilizuje mnie do dalszego rozwoju. Uważam, że w codziennym życiu ważny jest plan działania, który eliminuje chaos i wydłuża dobę tak, abyśmy mogli znaleźć czas na swoje przyjemności.

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

2. Jak narodziła się Twoja biegowa pasja?

 

Wychowywałam się w domu, gdzie sport był codziennością. Mój sportowy talent wypatrzył już w szkole podstawowej trener od lekkiej atletyki. Zaszczepił On we mnie ducha rywalizacji i ukształtował charakter prawdziwego sportowca. Pasja do biegania trwa do dzisiaj i rozwinęła się o możliwość podróżowania po całym świecie. Uważam, że jesteś szczęściarą, bo tę pasję mogę dzielić z ukochaną osobą :).

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

3. Miałaś już okazję wielokrotnie używać naszego sprzętu. Na co zwracasz szczególną uwagę przy doborze odzieży sportowej i sprzętu turystycznego?

 

Podczas podróży i w trakcie treningów miałam wielokrotnie przyjemność korzystać ze sprzętu Fjord Nansen, który sprawdził się w 100%. Przy doborze sprzętu w pierwszej kolejności zwracam uwagę na funkcjonalność, wytrzymałość i wygodę, a następnie jak to kobieta, na wygląd czy kolor ;).

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

4. W tym roku Fjord Nansen zaskoczy nowościami. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowane materiały. Powiedz, jakie cechy powinna mieć Twoim zdaniem bielizna termoaktywna, aby dobrze spełniała swoją funkcję?

 

Osoby noszące bieliznę termoaktywną niezależnie od rodzaju uprawianego sportu powinny czuć się w niej wygodnie, komfortowo i przede wszystkim świeżo. Skuteczna wentylacja w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz izolacja termiczna powinna chronić organizm szczególnie przed wychłodzeniem, zapewniając komfort cieplny przez cały czas, gdyż od tego zależy nasze zdrowie.

5. Niedawno byłaś na Safari… opowiedz trochę o Twoich wrażeniach, o podróży w miejsce tak bliskie natury.

 

W grudniu 2021 r. po ograniczeniach pandemicznych wraz z mężem zaplanowaliśmy nietypowy wyjazd do Afryki. Aby poznać prawdziwą dzikość czarnego lądu musiało być to Safari. Udało nam się odwiedzić największe Parki Narodowe w Tanzanii, takie jak Serengeti, Kilimandżaro, Ngorongoro czy Tarangire. Mieliśmy tam możliwość obcować z dzikimi zwierzętami, poznać tamtejsze plemiona oraz codzienne życie zwykłych ludzi. Każdy dzień i noc spędzaliśmy w innym miejscu, gdzie rozbijaliśmy namioty. Wieczorami mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach gwieździste niebo i słuchać odgłosów dzikich zwierząt jak hieny, antylopy, słonie czy zebry. Było to niesamowite przeżycie. Możliwość zobaczenia z bliska i w swoim naturalnym środowisku lwów, gepardów, nosorożców czy hipopotamów zrobiła na nas ogromne wrażenie i nabrała jeszcze większego respektu do matki natury. Świat jest taki piękny, należy cieszyć się nim i go podziwiać.

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team

6. Sportowe i podróżnicze cele na 2022?

 

Ten rok można nazwać rokiem skandynawskim :), bo głównie w te rejony wraz z mężem będziemy się zapuszczać. Nasze wyprawy związane będą ze startami w zawodach sportowych, a w drugiej kolejności z eksplorowaniem nieznanych terenów. Główny cel to start w maratonie i półmaratonie na Spitsbergenie, czyli na najbardziej wysuniętej na północ wyspie należącej do Norwegii, z której do bieguna północnego jest niecałe 1300 km. Jest to czarujące miejsce, do którego wracamy bardzo chętnie. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy tam stałymi bywalcami. Kolejne plany podróżnicze to Dania i Finlandia.   

Życzymy Iwonie samych sukcesów sportowo-podróżniczych i jesteśmy pewni, że to będzie bardzo wyjątkowa współpraca!

Iwona już niebawem zacznie testy naszej nowej kolekcji odzieży! Wkrótce więcej informacji! A tymczasem zapraszamy na bloga Iwony i Piotra – RUN-PASSION 🙂 !

 

Stay tuned!

 

#bewildatheart

Iwona Suchenia – Fjord Nansen Test Team
  • search