Najlepszy kubek termiczny wg UOKiK

Nasz KUBEK TERMICZNY pod lupą UOKiK

Obecnie rynek kubków termicznych oferuje wiele różnych – dobrych jakościowo rozwiązań. W Fjord Nansen od początku stawiamy na jakość, a ponadczasowy kubek LANDO to obecny lider – zdeklasował konkurencję w badaniu przeprowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

LANDO… czyli „znany w kraju”…

Nie bez przyczyny jednym ze znaczeń etymologicznych słowa LANDO jest „znany w kraju” – faktycznie sława naszego kubka nie ominie, bo uzyskał najlepszy wynik w kategorii utrzymywania temperatury gorącego oraz zimnego napoju i naprawdę może się tym szczycić.

 

 

 

Co testowano?

Podczas badania przeprowadzono 228 różnych testów na dziesięciu modelach kubków przy użyciu tych samych urządzeń, w taki sam sposób i w tych samych warunkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzał przede wszystkim:

 

• szczelność kubka,
• funkcjonalność zamknięcia,
• odporność na mycie w zmywarce,
• utrzymywanie temperatury gorącego napoju – czyli temperaturę wody po 6 godzinach od napełnienia kubka wrzącą wodą,
• utrzymywanie temperatury zimnego napoju – czyli temperaturę wody po 6 godzinach od napełnienia kubka zimną wodą (6°C),
• nagrzewanie się kubka – czyli temperaturę zewnętrzną kubka po 5 minutach od napełnienia go wrzącą wodą.

 

Lando wykazał się najlepszym wynikiem w kategorii utrzymywanie temperatury gorącego i zimnego napoju, dzięki czemu otrzymał najwyższą ocenę ogólną jakości.

 

Kubek termiczny naszej marki jest też wyjątkowo szczelny – nie stwierdzono żadnego wycieku przy obrocie wokół własnej osi, po odwróceniu do góry dnem i po 10 minutach od odwrócenia.

 

Badanie funkcjonalności zamknięcia przy częstym użytkowaniu polegało na wykonaniu 600 cykli otwierania i zamykania kubka – test nie wykazał pogorszenia funkcjonalności.

 

Połowa z badanych kubków pozytywnie przeszła test wytrzymałości polegający między innymi na upadku z wysokości 1 metra – wśród nich znalazł się i Lando.

 

Jeśli chodzi o test badający nagrzewanie się kubka – sprawdzano temperaturę zewnętrzną powierzchni kubków po napełnieniu wrzącą wodą – tutaj również górował LANDO – jego powierzchnia nagrzała się do 24°C, podczas gdy inne kubki zanotowały wyższe temperatury.

 

 

Podsumowując – możemy być naprawdę dumni z LANDO! Wykazał się cechami, jakimi chcieliśmy, żeby się wykazywał, kiedy go projektowaliśmy. Wyniki tego badania to dla nas ogromne wyróżnienie. Sami również testujemy swoje produkty, ale testy wykonane przez wszelkie inne instytucje są dla nas niezwykle cenne. LANDO – Oby tak dalej!

 

Pełne badanie UOKiK tutaj: https://foodfakty.pl/uokiktestuje-kubki-termiczne

  • search