Turystyczna kołdra, czyli łączenie śpiworów.

Turystyczna kołdra, czyli łączenie śpiworów.

Mumia czy koperta? Jak wyspać się w dwie osoby w śpiworze. Temat znany z niejednej romantycznej wycieczki pod namiot. Chcielibyśmy spać razem ale jak to zrobić w mumiach? Zawsze odkryte boki, przeciąganie i zsuwanie się materiału. Pogryzienia od komarów, uciekająca temperatura.

Nasze śpiwory, dzięki kompatybilności zamków i możliwości wyboru strony zamka, prawej lub lewej, wprowadzają nowy poziom wygody podczas wyjazdów.

 

Jak to działa? Sama technika jest bardzo prosta, wystarczy wziąć dwa dowolne śpiwory, Right (Prawy) i Left (Lewy) z jednej serii – Outdoor lub Profi Synthetic (dodatkowo łączy się też z Profi Synthetic Stretch), np. FINMARK XL i TROMS XL. Rozpiąć całkowicie od góry do dołu, następnie złączyć razem „dolne” zamki dwóch śpiworów i spiąć tak jak byśmy normalnie zapinali śpiwór. W ten sposób tworzymy złączoną część dolną naszego wielkiego kokonu.

 

Następnie należy uczynić to samo z drugim, „wierzchnim” zamkiem. W ten sposób zamykamy się i odcinamy od otaczającego nas świata, tak bardzo jak nam się tylko podoba.

 

Śpiwory można dodatkowo łączyć ze sobą między dowolnymi rozmiarami w serii oraz serie Profi Synthetic np. FINMARK XL z Profi Synthetic Stretch np. TOKK MID. Cała ta gama wyboru spowodowana jest zastosowaniem tego samego modelu zamków. Jedyną zauważalną różnicą w połączeniu różnych rozmiarów śpiworów, może być ich długość.

Jeżeli natomiast podczas zakupu swojego worka do spania nie zastanawiałeś się nad tym problemem i teraz posiadasz np. dwa FREDVANG XL Left, to jeszcze nie koniec świata! Otóż dwa śpiwory z zamkami po tej samej stronie (Lewy – Lewy, Prawy- Prawy) także mogą być ze sobą połączone. Jednak jeden z kapturów trzeba będzie wywinąć tak, aby jedno z was nie było zmuszone do spania z kapturem na twarzy.

 

Śpiwory kopertowe Fjord Nansen ze względu na krój zamka (po obrysie prostokąta) nie powinny być łączone ze sobą. Wyjątek stanowi model BIVAK, który można połączyć z drugim takim samym (oba lewe zamki). W tym celu rozpinamy oba śpiwory, następnie kładziemy je na sobie, tak żeby stykały się wnętrzem i zapinamy.

  • search