VIK, RIFFE & OXIVA – nowości na chłodniejsze dni!

OVERNORD – nasza najnowsza kolekcja, zaprojektowana oraz uszyta w Polsce, w skład której wchodzą trzy letnie linie: Chilo, Rix, Rix Print oraz trzy linie na chłodniejsze miesiące: Vik, Riffe i Oxiva Merino

 

Tym razem przedstawiamy Wam część kolekcji na okres około zimowy. Co nowego? Wprowadzono nowe strefy lepiej odprowadzające wilgoć, nowe kolory i modele

 

Warto również wspomnieć o tym, że przy całym procesie produkcji kolekcji OVERNORD, staraliśmy się wdrożyć zasady zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez produkcję trwałych produktów, optymalnego wykorzystania materiału i redukcji odpadów produkcyjnych, dzięki założeniu krojów mocno podzielonych oraz stosowanie materiałów w miarę możliwości jednoskładnikowych i redukcję typów materiałów w ramach poszczególnych linii.

VIK, RIFFE & OXIVA – nowości na chłodniejsze dni!

RIFFE

 

Bezszwowa bielizna termoaktywna o świetnych właściwościach oddychalności. Stworzona z myślą o tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas nawet w chłodniejsze dni. Nowe, ulepszone strefy wentylacyjne zapewniają szybsze odprowadzanie wilgoci. Bielizna wykonana została metodą dwuwarstwową – warstwa wewnętrzna odprowadza wilgoć od skóry i transportuje ją do warstwy zewnętrznej, dzięki czemu czas odparowywania (schnięcia) jest krótszy. Umieszczone w strukturze włókien jony srebra zapewniają wysoki poziom zachowania higieny, zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu. W ofercie znajdziecie: koszulkę typu longsleeve oraz T-shirt – w wersjach damskich i męskich, a także leginsy, czapka i męskie szorty. Dwie wersje kolorystyczne do wyboru. Bielizna do zadań specjalnych. 

OXIVA MERINO

 

Bezszwowa bielizna termoaktywna łącząca wełnę merino z włóknami syntetycznymi, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i zdecydowanie bardziej trwała. Doskonała opcja na zimowe aktywności. Dzięki naturalnym właściwościom, posiada niski współczynnik absorpcji wody oraz charakteryzuje się cechami antybakteryjnymi i termoizolacyjnymi. Jony srebra,  uniemożliwiają rozwijanie się brzydkich zapachów dlatego bielizna doskonale sprawdza się podczas wielodniowego użytku (wielodniowy trekking, turystyka zimowa). W skład linii wchodzą: damskie i męskie koszulki typu longsleeve oraz leginsy. Wersja męska dostępna w 3 kolorach, natomiast wersja damska – w 2 kolorach. Doskonała do wszelkich umiarkowanie intensywnych aktywności.

VIK

 

To niezwykle ciepłe bluzy, leginsy i czapki, wykonane z najnowszej generacji tkaniny z mikrowłókien poliestrowych, której główną zaletą jest efektywne i szybkie odprowadzanie potu. W Micropile Stretch + zachowana jest odpowiednia ilość włókien elastanu, która zapewnia rozciąganie się tkaniny w czterech kierunkach, a co za tym idzie – doskonałe dopasowanie do sylwetki. Odpowiednia konstrukcja tkaniny skutecznie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry na powierzchnię materiału, skąd odparowuje, pozostawiając uczucie ciepła i suchości. Odzież z linii VIK sprawdzi się zarówno jako jedyna warstwa wczesną wiosną, późnym latem i jesienią, natomiast zimą jako pierwsza warstwa pod kurtki.  Linię tworzą damskie i męskie wersje: bluzy z pełnym zamkiem, bluzy z zamkiem 1/4, rozpinanej kamizelki oraz: damskie leginsy z wysokim stanem, leginsy UNISEX, uniwersalne bluzy z kapturem i czapki. Dostępne w 4 niepowtarzalnych kolorach. 

Podobnie jak w przypadku linii letnich, tak i przy liniach jesienno-zimowych, kierowaliśmy się zasadą uniwersalności. Oznacza to nic innego jak odpowiedzi na wiele rodzajów potrzeb użytkowników, m.in. potrzeby funkcyjne, ergonomiczne i estetyczne. Każdą z linii wchodzących w skład kolekcji OVERNORD, cechuje minimalizm, wygoda i funkcjonalność. Co więcej, właściwości kolekcji zostały potwierdzone w badaniach laboratoryjnych oraz testowane w użyciu przez nasz aktywny zespół i ambasadorów marki. 

 

Każdą tkaninę poddaliśmy szeregowi testów – dzięki temu mamy pewność, że dobraliśmy do danych linii odpowiednie dzianiny funkcyjne. Badaliśmy między innymi:

  • odporność wybarwień na działanie potu ludzkiego,
  • zdolność do powstrzymywania strat ciepła,
  • przepuszczalność powietrza
  • wodochłonność
  • przepuszczalność pary wodnej

 

Macie już swoich faworytów wśród kolekcji?

  • search